Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, 09 - 402 Płock, Plac Dąbrowskiego 1, www.oipip.org.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plen

Godziny urzędowania

Poniedziałek
7.00 - 15.00
 
Wtorek
9.00 - 17.00
 
Środa - Piątek
7.00 - 15.00
 
 

Pomoc prawna

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, pierwszy i trzeci wtorek w godz. 15.00 - 16.00, natomiast Przewodnicząca OSPiP w drugi wtorek miesiąca między 15.00 - 17.00.

Ponadto po uprzednim umówieniu telefonicznym (+48 24 264 48 33) za pośrednictwem biura OIPiP RP, można skorzystać z porady Radcy Prawnego.
 

Składki

Na podstawie art. 11 ust. 4 ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych z dnia 01 lipca 2011 r. (Dz. U. Nr 174 poz. 1038) pielęgniarki i położne obowiązane są regularnie opłacać składkę członkowską na rzecz samorządu.
Wysokości składek
 

Obszar działania Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych RP

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego obejmuje swoim działaniem powiat gostyniński, płocki i sierpecki.
 
Fundacja realizując zadania na rzecz podnoszenia standardów opieki przygotowała program warsztatów wspierający pielęgniarki w przygotowaniu do prowadzenia porady edukacyjnej, którą wprowadza rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Koordynowana opieka zdrowotna, wprowadzona rozporządzeniam w POZ wspiera profilaktykę realizowaną przez pielęgniarki.
 
Nasz wyjątkowy projekt opiera się na sprawdzonych metodach poradnictwa i doradztwa dla pacjentów z chorobami przewlekłymi. Kilka lat doświadczeń, współpraca z kanadyjską organizacją pielęgniarską zajmującą się przygotowaniem dla pielęgniarek przewodników do opieki EBM,  zaowocowało przygotowaniem podręcznika, w którym każda pielęgniarka znajdzie wskazówki do prowadzenia edukacji oraz niezbędne do tego narzędzia.
 
Ochrona zdrowia w Polsce zmienia się. W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszalny jest przekaz o płatności za efekt kliniczny. Pielęgniarki codzienną pracą mają wpływ na wzrost PKB, który udowodniono naukowo także w Polsce. Wprowadzenie porady edukacyjnej do koordynowanej opieki zdrowotnej w POZ to doskonała okazja dla pielęgniarek, aby pokazać mierzalną wartość ich pracy dla pacjentów i systemu.
Wartość, którą można zmierzyć za pomocą wskaźników efektywności klinicznej. Udowodniliśmy także, że każda zainwestowana w pielęgniarstwo stacjonarne złotówka przynosi korzyść dla systemu, pacjenta i w efekcie pielęgniarek pod postacią  60% zwrotu kosztów.
Taki efekt możliwy jest także w POZ. Stanie się to wtedy, kiedy  przygotujemy pielęgniarki do prowadzenia edukacji  w sposób efektywny dla systemu, aby za kilka lat kiedy płatnik podsumuje efekty tej innowacyjnej zmiany będzie to sukces dla środowiska pielęgniarskiego.
 
Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom proponujemy warsztaty organizowane dla 10-15 osobowych grup, podczas których nasi eksperci zapoznają pielęgniarki z efektywnym przeprowadzeniem porady edukacyjnej.
 
 
Serdecznie zapraszamy na unikatowe spotkanie z poradą edukacyjną w KOZ.
 
W razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
tel 606-118-367 w godz. 8:00 - 10:00 i 15:00-17:00.
 
Partnerzy

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego z siedzibą w Płocku, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock. Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock.

OIPIP RP wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych (IOD). Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marlena Leszczyńska. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Państwa danych osobowych przez OIPIP RP, możliwy jest poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..