Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, 09 - 402 Płock, Plac Dąbrowskiego 1, www.oipip.org.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plen

Godziny urzędowania

Poniedziałek
7.00 - 15.00
 
Wtorek
9.00 - 17.00
 
Środa - Piątek
7.00 - 15.00
 
 

Pomoc prawna

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, pierwszy i trzeci wtorek w godz. 15.00 - 16.00, natomiast Przewodnicząca OSPiP w drugi wtorek miesiąca między 15.00 - 17.00.

Ponadto po uprzednim umówieniu telefonicznym (+48 24 264 48 33) za pośrednictwem biura OIPiP RP, można skorzystać z porady Radcy Prawnego.
 

Składki

Na podstawie art. 11 ust. 4 ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych z dnia 01 lipca 2011 r. (Dz. U. Nr 174 poz. 1038) pielęgniarki i położne obowiązane są regularnie opłacać składkę członkowską na rzecz samorządu.
Wysokości składek
 

Obszar działania Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych RP

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego obejmuje swoim działaniem powiat gostyniński, płocki i sierpecki.

Szanowni Państwo,

22 sierpnia o godz. 18:00 w Klubie Filmowym Spotkania Filmowe zaprezentujemy  "Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę". Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem Michałem Krzywickim i aktorką Dagmarą Brodziak.  Bilety 15 złotych

 

 Film przedstawia Polskę w kolejnej dekadzie XXI wieku. W totalitarnej rzeczywistości ludzi, którzy popełnili przestępstwo lub są nieprzydatni rząd uczynił niewolnikami pozbawionymi zmysłów i pamięci. Zdesperowany aktywista Szymon nie godzi się na to i w akcie protestu przeciwko opresyjnemu systemowi ogłasza, że w Sylwestra popełni samobójstwo. Tuż przed planowaną śmiercią znajduje w śmietniku porzuconą niewolnicę, co powstrzymuje go przed realizacją swojego postanowienia i wywołuje lawinę nieprzewidzianych zdarzeń. „Dzień, w którym..” to jeden z pierwszych w XXI wieku polskich filmów science fiction przedstawiający niepokojący, dystopijny obraz przyszłości zrealizowany za niewielki budżet. Widz odszuka w nim z pewnością współczesne niepokoje młodych Polaków. Dlaczego twórcy sięgnęli po niepopularny w Polsce gatunek? W jakich wartościach twórcy widzą ocalenie przed destrukcją i okrucieństwem? Na ile przy realizacji filmu czerpano z tradycji światowego kina sf, a co wnosi on oryginalnego? Jak wykorzystano w nim japoński taniec światła i ciemności butoh?
Na te i inne pytania z pewnością odpowiedzą twórcy po projekcji filmu w NK Przedwiośnie. Spotkanie poprowadzi Anna Dymek, absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa, edukatorka filmowa.

tekst: Anna Dymek


Goście:
Dagmara Brodziak – aktorka, scenarzystka, producentka kreatywna. Absolwentka wydziału aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej, po ukończeniu której wyjechała do USA, gdzie kontynuowała naukę na masterclassach prowadzonych przez m.in. Paula Haggisa, Baza Luhrmanna czy Ala Pacino. W 2016 roku razem z Michałem Krzywickim napisali i wyprodukowali swój anglojęzyczny debiut fabularny pod tytułem “Diversion End”, który został nagrodzony Jantarem Młodego Jury na festiwalu Młodzi i Film. W 2021 stworzyli kolejny film pełnometrażowy, dramat science fiction “Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”, pokazywany na FPFF w Gdyni, Warszawskim Festiwalu Filmowym, na największym brytyjskim festiwalu filmów niezależnych - Raindance w Londynie oraz na Camerimage. Film otrzymał nagrodę główną na festiwalu kina gatunkowego w Rzymie Fantafestival. Dagmara i Michał pracują obecnie nad gatunkowym neo-westernem pod tytułem “Nagie Wybrzeże” oraz nad scenariuszem “Dlaczego Bóg zabronił cofać czas”.


Michał Krzywicki - urodzony w Chełmie w 1989 roku. Aktor, reżyser, scenarzysta oraz producent. Edukację filmową rozpoczął otrzymując stypendium w Warszawskiej Szkoły Filmowej w 2011 roku na wydziale aktorskim. Po ukończeniu szkoły wyjechał do USA biorąc udział w warsztatach z takimi reżyserami jak Baz Luhrmann czy Paul Haggis. Dalsze doświadczenie zdobywał w Londynie, gdzie napisał scenariusz swojego pełnometrażowego debiutu reżyserskiego: Diversion End. Film powstał w 2016 roku w koprodukcji z paryskim Rockzeline Wild Studio oraz amerykańskim Unboiled. DE wygrało m. in. Jantara Młodego Jury na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Od ukończenia “Diversion End” Michał zdobywał doświadczenie współpracując przy stole scenariuszowym Johna Cabrery do serialu premium August One produkowanym przez Bryana Singera. W 2021 roku na Festiwalu w Gdyni premierę miał jego drugi film Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę. Film swoją światową premierę miał na Warszawskim Festiwalu Filmowym, międzynarodową na Raindance w Londynie. Amerykańska premiera Dziewczyny odbędzie się w San Jose na festiwalu CINEQUEST. Film był pokazywany również w sekcji Talent Demo Showcase na Camerimage oraz wygrał główną nagrodę na festiwalu Fantafestival w Rzymie. W 2022 Michał był jednym z koproducentów filmu Camper, będącego dziś na etapie post produkcji.

 

"Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę" - Polska, rok 2028. Osoby skazane za ciężkie przestępstwa poddaje się automacji. Goli im się głowy, a na szyjach zapina obroże, które regularnie wstrzykują do organizmu odurzającą substancję otępiającą zmysły. Więźniowie bezpowrotnie tracą wszystkie wspomnienia, a następnie są poddawani szkoleniom do prac nie wymagających zaangażowania intelektualnego. Zautomatyzowane w ten sposób jednostki państwo wykorzystuje niewolniczo do prac społecznych lub wypożycza prywatnym przedsiębiorcom za opłatą. Tymczasem były aktywista na znak protestu ogłasza swoje samobójstwo, które zamierza popełnić na żywo w internecie, w Sylwestra. Chce tym samym w ostateczny sposób przeciwstawić się wprowadzonemu w Polsce reżimowi. Dzień wcześniej znajduje w śmieciach porzuconą niewolnicę, co powstrzymuje go przed zakończeniem swojego życia i uwalnia lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

REŻYSERIA: Michał Krzywicki OBSADA: Dagmara Brodziak, Michał Krzywicki, Marek Kalita, Philippe Tłokiński   

 

 

Pozdrawiam i zapraszam do Kina Przedwiośnie,

Partnerzy

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego z siedzibą w Płocku, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock. Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock.

OIPIP RP wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych (IOD). Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marlena Leszczyńska. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Państwa danych osobowych przez OIPIP RP, możliwy jest poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..