Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, 09 - 402 Płock, Plac Dąbrowskiego 1, www.oipip.org.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plen

Godziny urzędowania

Poniedziałek
7.00 - 15.00
 
Wtorek
9.00 - 17.00
 
Środa - Piątek
7.00 - 15.00
 
 

Pomoc prawna

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, pierwszy i trzeci wtorek w godz. 15.00 - 16.00, natomiast Przewodnicząca OSPiP w drugi wtorek miesiąca między 15.00 - 17.00.

Ponadto po uprzednim umówieniu telefonicznym (+48 24 264 48 33) za pośrednictwem biura OIPiP RP, można skorzystać z porady Radcy Prawnego.
 

Składki

Na podstawie art. 11 ust. 4 ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych z dnia 01 lipca 2011 r. (Dz. U. Nr 174 poz. 1038) pielęgniarki i położne obowiązane są regularnie opłacać składkę członkowską na rzecz samorządu.
Wysokości składek
 

Obszar działania Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych RP

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego obejmuje swoim działaniem powiat gostyniński, płocki i sierpecki.

Szanowni Państwo!

W ramach realizacji Programu kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego zapraszamy personel medyczny, zwłaszcza pielęgniarki/pielęgniarzy na podstawowe szkolenie z zakresu wykonywania badania spirometrycznego, które odbędzie się 15 lipca 2022, w godzinach 13.00-18.00 w Hotelu Petropol w Płocku.

W trakcie spotkania odbędą się wykłady obejmujące część teoretyczną – wskazania i przeciwwskazania do wykonania badania, omówienie procedur oraz część praktyczną, na której omówione zostaną zasady przygotowania aparatury pomiarowej, prawidłowego wykonania badania i aspekty reżimu epidemiologicznego ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji pandemii COVID-19.

Program szkolenia:

1.      Podstawy spirometrii - jakie wielkości mierzymy?

2.      Kiedy i komu należy wykonać badanie spirometryczne?

a.       wskazania i przeciwwskazania do spirometrii

3.      Prawidłowe wykonanie badania spirometrycznego

a.       Przygotowanie aparatury pomiarowej

b.      Przygotowanie pacjenta

c.       Zasady wykonania badania spirometrycznego i próby rozkurczowej

4.      Zasady higieny i wykonywanie spirometrii w czasie pandemii COVID-19

5.      Wstępna ocena wyniku badania.

Wykładowcami podczas szkolenia będą pracownicy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. Każdy z uczestników otrzyma materiały edukacyjne, certyfikat ukończenia szkolenia oraz zaświadczenie o przyznaniu punktów edukacyjnych. 

Liczba miejsc podczas szkolenia jest ograniczona. Zapisy na szkolenie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 22 43 12 290 do dnia 11.07.2022 r. 

Zapraszamy również na stronę programu: https://zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl/

Partnerzy

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego z siedzibą w Płocku, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock. Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, Plac Dąbrowskiego 1, 09-402 Płock.

OIPIP RP wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych (IOD). Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Marlena Leszczyńska. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Państwa danych osobowych przez OIPIP RP, możliwy jest poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..